EWA CIEMBRONIEWICZ

Centrum Treningu Kettlebell i Giriewoj Sport Kraków to dzieło Ewy Ciembroniewicz, która pod wpływem swojej pasji do giriewoj sport postanowiła dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi. Mimo, iż jej macierzystą dyscypliną sportową są chińskie sztuki walki wushu/kung fu stylu Choy Lee Fut, w której jest najlepszą zawodniczką Polski, a także medalistką mistrzostw świata, Europy, postanowiła do swojego cyklu przygotowań do najważniejszych imprez sportowych wprowadzić treningi kettlebell/giriewoj sport. Obie te dyscypliny wspaniale się uzupełniają, dzięki czemu może odnosić sukcesy zarówno w jednej jak i drugiej.
Centrum Treningu Kettlebell i Giriewoj Sport Kraków to nowe miejsce na mapie naszego miasta specjalizujące się w treningach kettlebell/giriewoj sport. To, co wyróżnia nasze centrum szkolenia, to stosowanie autentycznej metody treningu odważnikowego, jaką stosowano w Rosji, bez naleciałości z Zachodu.
Organizuje regularne zajęcia, warsztaty oraz szkolenia, a także spotkania z wybitnymi szkoleniowcami z Polski, Europy i ze świata. Ośrodek jest licencjonowanym klubem Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness.
Ewa jest podopieczną Lecha LEONA Kledzika – najstarszego wiekiem i doświadczeniem polskiego instruktora – wykładowcy kettlebell. Prowadzony przez niego kurs instruktora kettlebell ukończyła z wyróżnieniem, uzyskując tytuł instruktora kettlebell oraz tytuł instruktora giriewoj sport Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness. Trenuje również pod okiem Artura Sasika – jednego z najlepszych szkoleniowów kettlebell lifting na świecie, wielokrotnego mistrza świata w kettlebell.
Asystentka przy kursach instruktorskich prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Kettlebell i Fitness na terenie całej Polski oraz założycielka i główny szkoleniowiec Centrum Treningu Kettlebell i Giriewoj Sport, które stanowi jedno z najmocniejszych centrów szkolenia giriewoj sport w południowej Polsce. Posiada także uprawnienia sędziego kettlebell.
Ewa jest również licencjonowanym trenerem sztuk walki (kung fu/styl choy lee fut) oraz metod relaksacyjnych (luohan qigong oraz tai chi). Prowadzi zajęcia kung fu choy lee fut dla dzieci i młodzieży oraz tai chi/luohan qigong dla dorosłych. Posiada państwowe uprawnienia instruktora sportu w dziedzinie wushu. Od czerwca 2017 uzyskała także uprawnienia trenera personalnyego.
Z wykształcenia pedagog – animator społeczno-kulturalny. Ukończyła również drugi kierunek Studia Azjatyckie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie pisze doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Członek Kadry Polski Polskiego Związku Wushu od 2008 do 2017 roku.
Utytułowana zawodniczka kung fu w formach tradycyjnych (medalistka Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego Chiny 2008, 2012, 2014, oraz Mistrzostw Europy Wushu Bułgaria, 2013).
Wielokrotnie uzyskiwała Stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia sportowe, oraz nagrody Prezydenta Miasta Krakowa.